Let's Talk About Resin!" Seven Proven Tips to Save Time & Money

Let's Talk About Resin!" Seven Proven Tips to Save Time & Money

Regular price
$8.49
Sale price
$8.49
Regular price
Sold out
Unit price
per 

PLEASE READ:

ONLY ONE DOWNLOAD PER PURCHASE.

YOU WILL RECEIVE AN EMAIL WHEN YOUR DOWNLOAD IS READY

A UNIQUE PASSWORD WILL BE GIVEN TO YOU UNDER THE FILE ONCE PURCHASE IS MADE SO YOU CAN ACCESS E-BOOK

 

About Book: 

Have you ever watched a 10 minute tutorial video and had to rewind multiple times to find one answer?  

Search on google to find multiple answers?

Then direct message your favorite resin artist in hopes they see and respond?

It can be exhausting, especially when you are ready to create!

Resin is expensive and takes time to learn!  My goal is to save you time and money that I wish I knew when I started.

My business, Jay9designs has had continued sales over the past year, which equals tons of mistakes, lessons and hours of practice that I’ve condensed for you in seven topics.  

These seven topic have proven to save not only time but money and I promise you will find at least one tip that will help you with both!

 

“Let’s Talk About Resin” is written with a beginner in mind, however experienced resin artist will come across some useful tips as well. Learning is continuous, right? 

If you haven't brought a single item to use for resin, I am excited about the time and money you will save with this book. 

 

.list-view-item .price--sold-out .price__regular, .list-view-item .price--sold-out .price__sale, .list-view-item .price--sold-out .price__unit, .grid-view-item--sold-out .price--sold-out .price__regular, .grid-view-item--sold-out .price--sold-out .price__sale, .grid-view-item--sold-out .price--sold-out .price__unit{ display: none !important; } .template-product .price--sold-out .price__regular, .template-product .price--sold-out .price__sale, .template-product .price--sold-out .price__unit{ display: none !important; }